CCH Tagetik implementeren aan de hand van een coachingstraject - Finext

CCH Tagetik implementeren aan de hand van een coachingstraject

De implementatie van een nieuwe consolidatieoplossing kan een aanzienlijk proces vormen dat tijd en inspanning vereist. Om het proces zo soepel en efficiënt mogelijk te laten verlopen bieden wij het coachingmodel aan. In dit artikel kom je te weten wat het coachingmodel inhoudt, wat de voor- en nadelen zijn (t.o.v. co-build) en wat de vereisten zijn om het coachingmodel te hanteren.

Door Alwin Berkhout, december 2019

De aanpak

De aanpak van een coachingstraject begint altijd met een requirementssessie waarbij de eisen en wensen worden bepaald van het gewenste eindproduct. Op basis hiervan wordt gezamenlijk het design van de applicatie bepaald. In de implementatie fase zal gedurende de eerste 2 weken een consultant van Finext 2 dagen per week aanwezig zijn, in de weken daarna zal dezelfde consultant 1 dag per week aanwezig zijn om de klant te coachen. De dag dat de consultant van Finext aanwezig is zal altijd starten met het behandelen van het ‘huiswerk’ van de afgelopen week. De uren daarna zullen met name gevuld worden met een gedetailleerde uitleg van de functionaliteiten die de komende week gebouwd gaan worden door de klant. Aan het einde van de dag zal het ‘huiswerk’ van de komende week doorgenomen worden. Gedurende de gehele dag zullen alle vragen en onduidelijkheden behandeld worden.

Aan het einde van het implementatie traject zal de Finext consultant meer en meer de ‘handjes’ los kunnen laten en zal de klant steeds meer zelfstandig aan de slag zijn.CCH Tagetik

Lees hier de ervaringen van CreditAccess Asia met het coachingsmodel.

 

Voordelen van het coachingstraject

  • Door zelf aan de slag te gaan met de tool krijg je een snelle opbouw van kennis
  • Met de kennis van de tool wordt het mogelijk om zelf al het onderhoud te verzorgen
  • Door zo min mogelijk implementatiedagen in te plannen blijven de kosten laag

Nadelen van het coachingstraject

  • Langere doorlooptijd
  • Streng zijn op je eigen agenda

Zelf aan de slag met CCH Tagetik? Bekijk hier onze Hands-on CCH Tagetik training.

 

Checklist

Ben ik klaar voor het implementeren van CCH Tagetik volgens het coaching model?
Er zijn een aantal punten waar je je als organisatie bewust van moet zijn, wil je deze vorm van implementatie gaan hanteren. Hieronder een aantal opgesomd:

  • Tijd vrij maken in de agenda, meerdere dagen per week, bij voorkeur meer dan 1 persoon
  • Maak gebruik van een apart projectruimte zodat je zo weinig mogelijk gestoord wordt
  • Projectleden moeten minimaal goede kennis hebben van Microsoft Excel
  • Denk van te voren goed na welke rapporten en details benodigd zijn
  • Bepaal de pijnpunten in het huidige complex
  • Volgen van standaard trainingen bij leveranciers
  • Denk goed na over de benodigde historische data en de kwaliteit daarvan
  • Think big, act small… Zeker in de eerste fase van de implementatie
  • Fasering aanbrengen in de implementatie, bijvoorbeeld:
    • Actual balans / P&L / verloopstaten
    • Jaarformulieren
    • Budget & Forecast

 

Wil je op de hoogte zijn van de laatste tips, tricks en trends rondom CCH Tagetik, klik dan hier om meer over CCH Tagetik te lezen!

 

Meer weten over het coachingstraject of CCH Tagetik?

Bekijk hier een van onze webinars of lees hier een van onze artikelen.

Enterprise Performance Management CCH Tagetik